Unikatowe muzea, zabytkowa architektura idąca w parze z nowoczesnymi budynkami, a także międzynarodowe festiwale oraz tramwaje wodne, z pokładu których można zwiedzić miasto – to tylko niektóre atuty Bydgoszczy. Coraz łatwiej dostać się tutaj dzięki rozbudowywanej siatce połączeń lotniczych oraz nowym trasom szybkiego ruchu. To miasto po prostu trzeba zobaczyć. 

Rzeka Brda przepływa przez samo centrum Bydgoszczy, a wokół niej skupionych jest wiele atrakcji turystycznych. Dzięki Brdzie panuje tu wyjątkowa atmosfera sprzyjająca spacerom wzdłuż bulwarów, rejsom po rzece, dzięki którym poznać można urządzenia hydrotechniczne i obejrzeć panoramę miasta.

Wyspa Młyńska, a na niej budynki Muzeum Okręgowego, rejsy tramwajem wodnym przez śluzy na rzece, zabytkowe (Katedra Bydgoska, Poczta Polska) oraz nowoczesne (tzw. Szklane Spichrza, Przystań Bydgoszcz, Opera Nova) budynki nad Brdą, liczne wydarzenia sportowe (Triathlon Bydgoszcz, Woda Bydgoska, Wielka Wioślarska) czy kulturalne (Rzeka Muzyki, Ster na Bydgoszcz i wiele innych), czy po prostu możliwość wypożyczenia kajaka lub roweru wodnego i poznawania centrum Bydgoszczy z poziomu rzeki, to niewątpliwie atuty naszego miasta. Do tego Barka Lemara i wystawy w pobliskich Spichrzach, które opowiadają historię rozwoju Bydgoszczy dzięki transportowi rzecznemu. 

Jednak nie wszystkie bydgoskie atrakcje skumulowane są nad rzeką. Unikatowe i wielokrotnie nagradzane Exploseum oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu współtworzą bydgoski Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Łączy on historie kilkunastu miejsc, które splatają ze sobą losy bydgoszczan z rozwojem lokalnego przemysłu i rzemiosła. Jest to szczególnie istotne w obchodzonym właśnie Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Do wielu z tych miejsc dojechać można letnimi liniami turystycznymi, obsługiwanymi przez zabytkowe tramwaje i autobusy.  

Warto przyjechać do Bydgoszczy również poza sezonem turystycznym i wziąć udział w różnych wydarzeniach kulturalnych. Do tych najważniejszych z pewnością należą Festiwal Filmowy Camerimage, Bydgoski Festiwal Operowy, Festiwal Prapremier, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Drums Fusion czy Muzyka u Źródeł, a także Festiwal Filmów Animowanych Animocje czy Ethniesy, na których posłuchać można najlepszych zespołów folkowych z Polski i Europy. 
 
Dzięki międzynarodowym połączeniom lotniczym oraz dogodnej sieci dróg i połączeń kolejowych do Bydgoszczy łatwo jest dojechać, a stale rozwijająca się, różnorodna baza noclegowa i gastronomiczna spełni oczekiwania najbardziej wymagających gości.


 


Partnerzy MP Fast Date®